Επιτέλους ήρθε η πρώτη νίκη(videos,pics)

396

Η αλλαγή προπονητή στον ΕΝΥ έφερε άλλο αέρα στην ομάδα, έφερε και την πρώτη νίκη που όλοι στο στρατόπεδο της ομάδας ανέμεναν με αγωνία.

Οι ποδοσφαιριστές του ΕΝΥ μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο και στο 16΄με ένα ωραίο σουτ του Σιλβέστρου που ήταν εκ των κορυφαίων του αγώνα προηγήθηκαν με 1-0. Η συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου έφερε την πίεση από τη φιλοξενούμενη ομάδα του ΘΟΙ για την ισοφάριση κάτι που δεν έγινε.

Στην επανάληψη με σωστό τρόπο η ομάδα του ΕΝΥ κράτησε μακριά από την εστία της τους επιθετικούς του ΘΟΙ και με σωστή διαχείριση κράτησε το πολύτιμο υπέρ της αποτέλεσμα, για να πάρει την πρώτη νίκη που έφερε χαρά στις τάξεις της ομάδας. Η ομάδα ξεκόλλησε από τα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και έφτασε τους 5 βαθμούς, μετρώντας μια νίκη, δύο ισοπαλίες και 4 ήττες, έχοντας σκοράρει 3 τέρματα, ενώ έχει δεχθεί 11.

Παρακολουθείστε δηλώσεις των πρωταγωνιστών της νίκης στην ιστοσελίδα μας(Ανδρέας Κυριάκου και αρχηγού Γιώργου Νεοφύτου) καθώς και πλούσιο φωτορεπορτάζ του αγώνα στη σελίδα μας στο facebook:

Φωτορεπορτάζ της ιστοσελίδας μας ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα-ΘΟΪ Λακατάμιας 1-0