Δεύτερη νίκη με το ίδιο σκορ για ΑΠΕΑ(pics)

Τη δεύτερη της νίκη πέτυχε η ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης κατηγορίας της ΣΤΟΚ επικρατώντας εντός έδρας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Ορφέα Λευκωσίας με 3-1.

Μετά το 1-3 της πρεμιέρας κόντρα στον Όλυμπο Ξυλοφάγου, ήρθε η δεύτερη νίκη αυτή τη φορά στην έδρα της και δείχνει από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος τις προθέσεις για ‘άνοδο στη Γ΄κατηγορία. Η ΑΠΕΑ μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Ellis στο 5΄, Taylor στο 15΄και Mayuba στο 42΄.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 50΄με πέναλτι και ακολούθησε η διαχείριση από την ομάδα της ΑΠΕΑ του υπέρ της αποτελέσματος μέχρι και το τέλος του αγώνα. Την επόμενη αγωνιστική(3η) η ΑΠΕΑ αντιμετωπίζει την ΑΣΠΙΣ Πύλας εκτός έδρας το Σάββατο(3/10).