Φιλική νίκη για ΑΕΛ(pics)

Τη νίκη με 6-2 πήρε στο σημερινό(4/9) φιλικό η ΑΕΛ κόντρα στον Κούρη Ερημης σε αγώνα που έγινε στο Κοινοτικό στάδιο της Ερήμης.

Ο αγώνας ξεκίνησε με γκολ του Κούρη για να γυρίσει η ΑΕΛ το παιχνίδι σε 2-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Ο Κούρης προηγήθηκε με τον Ιωάννου για να πετύχουν τα δύο γκολ της ΑΕΛ οι Γκαζαριάν και Ριέρα.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ πέτυχε άλλα τρία τέρματα με τους Γκαζαριάν και πάλι τον νεαρό Ευαγόρα Αντωνίου και τον Μάε για να μειώσει Ανδρονίκου σε 2-5. Το τελικό 2-6 διαμόρφωσε ο Μάε. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο προπονητής της ΑΕΛ, Ντούσαν Κέρκεζ απουσίαζε, ενώ ο προπονητής του Κούρη Ανδρέας Χατζημιτσής είχε την ευκαιρία να δει την ομάδα του αγωνιζόμενη κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο μια εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.