Ο νεαρός Άδωνης… μια “μηχανή” του γκολ!

Όσοι τον γνωρίζουν συμφωνούν απόλυτα με τη φράση στον τίτλο του άρθρου ότι ο νεαρός Άδωνης Νικολεττίδης είναι μια μηχανή παραγωγής γκολ.

Από τα πρώτα του βήματα και στα μικρά κλιμάκια των Ακαδημιών της ΑΕΛ σχεδόν κάθε αγωνιστική περίοδο ήταν πρώτος σκόρερ, μάλιστα σε μια από τις χρονιές στην ομάδα των U15 ξεπέρασε τα εκατό τέρματα. Την περσινή περίοδο ήταν στην ομάδα U17 αλλά έπαιξε και στην ομάδα Νέων της ΑΕΛ.

Στο χθεσινό(12/8) φιλικό της ΑΕΛ κόντρα στην Αμαθούς Αγίου Τύχωνα, μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο στη θέση του Μαίντεβατς και μετά από πέντε λεπτά κέρδισε το πέναλτι με το οποίο η ΑΕΛ έκανε το 2-0. Στο 85΄με δικό του προσωπικό γκολ που πανηγύρισε δεόντως διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στην ΑΕΛ γνωρίζουν πολύ καλά τα επιτεύγματα του και στηρίζουν πολλά στην ανέλιξη του νεαρού Άδωνη που είναι μόλις 17χρονών(16/3/2003) και έχει όλο το μέλλον μπροστά του.