Φιλική νίκη για ΑΕΖ(pics)

Τη νίκη πήρε η ΑΕΖ Ζακακίου στο πρώτο της επίσημο φιλικό κόντρα στην Α.Λ.Σ Ομόνοια 29ης Μαίου. Σε ένα ωραίο παιχνίδι που έγινε στο Κοινοτικό στάδιο Τραχωνίου η ομάδα της ΑΕΖ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0, ενώ έχασε και πέναλτι που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά με πέναλτι για να πάρει ξανά το προβάδισμα η ΑΕΖ. Ο αντίπαλος της ομάδα του Ζακακίου ισοφάρισε σε 2-2, για να έρθει το τελικό 3-2 και η φιλική νίκη με ένα γκολ από τους γηπεδούχους λίγο πριν το φινάλε του αγώνα.

Ο προπονητής της ΑΕΖ, Σάββας Σοφοκλέους χρησιμοποίησε αρκετούς ποδοσφαιριστές, ενώ είχαμε και ένα δυσάρεστο γεγονός αφού ο νεαρός ποδοσφαιριστής της ΑΕΖ, Κουππής τραυματίστηκε σοβαρά και έφυγε υποβασταζόμενος από το γήπεδο. Του ευχόμαστε καλή ανάρρωση.