Η 16η φορά που ανατρέπει αποτέλεσμα πριν το ημίχρονο!

194

Μόλις στο 9ο λεπτό του σημερινού(7/3) αγώνα με την Μπόρνμουθ στο Άνφιλντ η Λίβερπουλ βρέθηκε πίσω στο σκορ και πολλοί θα σκέφτηκαν πως η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, που μετρούσε τρεις ήττες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της, ήταν προ των πυλών ενός ακόμη ανεπιτυχούς αποτελέσματος.

Παρ’ όλα αυτά, οι reds όχι μόνο κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ, αλλά το έκαναν και από το πρώτο ημίχρονο!

Στο 25′ ο Σαλάχ μετά από κλέψιμο και ασίστ του Μανέ ισοφάρισε σε 1-1 ενώ ο Σενεγαλέζος στο 33′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ευστοχώντας σε τετ-α-τετ.

Αυτή είναι η 16η φορά που η Λίβερπουλ καταφέρνει να «γυρίσει» πριν από το ημίχρονο ένα ματς στο οποίο βρέθηκε πίσω στο σκορ και ο αριθμός αυτός αποτελεί ρεκόρ στην Premier League.