Νίκη με τεσσάρα και ανεβαίνει στη βαθμολογία(pics)

Σπουδαία νίκη πέτυχε χθες(15/2) ο Άρης στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του ομίλου Premier κόντρα στην Αναγέννηση Δερύνειας εντός έδρας με 4-2, για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας και ανέβηκε στη βαθμολογία.

Ο Άρης προηγήθηκε μόλις στο 3΄με τον Σαμπρίνο αλλά μέσα σε ένα δεκάλεπτο είδε τον αντίπαλο να του γυρίζει το παιχνίδι με δύο γκολ στο 9΄και στο 13΄. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου ευτύχησε να ισοφαρίσει με τον Μαλεκκίδη στο 43΄. Στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους Μπαρμπαρό στο 47΄και Ματθαίου στο 90΄για να πάρει τη νίκη που τον φέρνει στην 3η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς.