Ματσάρα στο “Μεστάγια” και ισοπαλία!(video)

Αμφότερες παλεύουν για να ακολουθήσουν Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα και… Χετάφε (;) στο επόμενο Champions League. Γι’ αυτό, το 2-2 μεταξύ Βαλένθια και Ατλέτικο Μαδρίτης στο συναρπαστικό παιχνίδι του «Μεστάγια» που άνοιξε την 24η αγωνιστική της La Liga, δεν εξυπηρετεί καμία από τις δύο ομάδες.

Ο Γιορέντε στο 15′ έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους, με τις «νυχτερίδες» να απαντούν στο 40′ χάρη σε γκολ του Παουλίστα.

Η αντίδραση των «κολτσονέρος» όμως ήταν άμεση καθώς τρία λεπτά μετά πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Τόμας Παρτέι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βαλένθια ήταν καλύτερη και στο 59′ βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα με προβολή του Κοντογκμπιά. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να φτάσουν στην ολική ανατροπή αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (14/2)

Βαλένθια – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-2 (40′ Παουλίστα, 59′ Κοντογκμπιά – 15′ Γιορέντε, 43′ Τόμας Παρτέι)